Bramy Garażowe Segmentowe

Bramy Garażowe Segmentowe 2017-08-24T14:49:29+00:00

Bramy garażowe segmentowe – charakterystyka

Bramy garażowe segmentowe (drzwi garażowe) przeznaczone są do użytku w garażach i pomieszczeniach gospodarczych prywatnych. Zapewniają wysoki komfort obsługi dzięki zastosowaniu równoważących ciężar bramy sprężyn skrętnych. Stanowią doskonały sposób na izolację termiczną i akustyczną pomieszczeń. Brama uszczelniona jest na całym obwodzie. Wszystkie bramy standardowo otwierane ręcznie można wyposażyć w napęd elektryczny. Pancerz bramy wykonany jest z paneli z blach ocynkowanych ogniowo, powlekanych lakierem poliestrowym lub okleinowanych renolitem i wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową.

Panele grubości 40 mm dające izolację termiczną na wysokim poziomie. Faktura zewnętrzna – „Woodgrain” – cięty cedr, Stuco, Wrinkle lub gładki.

Struktury paneli
Brama garażowa segmentowa Złoty Dąb
Brama garażowa segmentowa Złoty Dąb

Istnieje możliwość wykonania okien w bramach segmentowych, które wyposażone są w zespoloną szybę akrylową. Standardowo przeszklenie umieszczone jest na środku wysokości panela. Istnieje możliwość zamówienia okna wykonanego ze stali nierdzewnej INOX wypełnionego szybą hartowaną.

Wzory okien:

Bramy garażowe segmentowe okna
Bramy garażowe segmentowe okna
Ozdoby na bramie

Bramy garażowe segmentowe – wyposażenie standardowe

Standardowo bramy zarówno ręczne jak i automatyczne wyposażone są w rygiel wewnętrzny, który służy do ręcznego podnoszenia bramy. W sytuacjach, gdy poza bramą nie ma osobnego wejścia do garażu należy zastosować zamek. Jeśli brama jest sterowana za pomocą napędu elektrycznego, dołączamy do zamka rozryglowanie zewnętrzne, aby w przypadku braku prądu można było otworzyć bramę.

Wszystkie panele wykonane są w systemie z zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców w miejscu łączenia profili. Konstrukcja nośna bramy wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych. Prowadnice ukształtowane są w taki sposób, aby uniemożliwić wysunięcie się rolek łożyskowych.

Bramy posiadają uszczelnienie na całym obwodzie. Dodatkowo izolację cieplną poprawiają uszczelki montowane w górnej lub dolnej części paneli w miejscach łączenia poszczególnych segmentów.

Bramy garażowe z drzwiami

Istnieje możliwość wykonania drzwi serwisowych w bramie o wymiarach minimalnych (szerokość x wysokość): 2300 x 2100 [mm]. Minimalne nadproże dla bramy z drzwiami serwisowymi wynosi 170 [mm]. Standardowo drzwi otwierane są w stronę prawą (w widoku od zewnątrz). Drzwi wyposażone są w obustronną klamkę z szyldem, wkładkę patentową oraz samozamykacz. Możliwość wykonania drzwi z niskim progiem za dopłatą. Okucia drzwi wykonane są z aluminium w kolorach brązowym (zbliżony do RAL8014) lub srebrnym (anodowane aluminium).

Brama garażowa z drzwiami

Posiadamy wiele kolorów paneli bram segmentowych, od najbardziej popularnych (takich jak Złoty Dąb, Orzech czy Antracyt) po kolory specjalne (panele oklejane foliami firmy LG Hausys).

Bramy segmentowe – Jak mierzyć?

Automatyka do bram